Клинические протоколы: какими пользоваться?

Відповісти
DoctorDnepr

Клинические протоколы: какими пользоваться?

Повідомлення DoctorDnepr » 05 лютого 2018, 20:08

В приложении к Приказу минздрава Украины № 1422 от 29.12.2016 указан список источников, из которых украинские врачи могут брать и использовать в практике клинические рекомендации. Все источники — зарубежные, и в большинстве своем протоколы опубликованы на английском языке. МЗ Украины позволил учреждениям здравоохранения и врачам – частным предпринимателям заниматься самостоятельным переводом протоколов и утверждать их внутренними распоряжениями.

Коллеги, какими источниками пользуетесь вы? Каким образом переводите и утверждаете?
Виталий Валерьевич

Re: Клинические протоколы: какими пользоваться?

Повідомлення Виталий Валерьевич » 06 лютого 2018, 21:08

Я считаю, что такие вопросы должны решаться на уровне руководителя ЛПУ, а не отдельно взятыми врачами как кому заблагорассудится. Либо даже в масштабах города/области.
Nasty

Повідомлення Nasty » 15 лютого 2018, 14:24

А я считаю, что такие вопросы должны решать как минимум профильные ассоциации. Собрались, решили, МОЗ сделало приказ и вперед все по одному протоколу. Или вообще, брать несколько и адаптировать их на наш лад.
Мольфар

Повідомлення Мольфар » 12 липня 2018, 17:35

Я вважаю, що клінічні протоколи повинні роззроблятися профільними комісіями та затверджуватись МОЗ. В "Типовій формі Договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій", затрердженою Кабміном від 25.04.2018 р.№410 в пункті 17-"Надавач зобов'язується" підпункт 3 вказано: "дотримуватися та забезпечити дотримання галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я". А де оті стандарти? Уявляєте, яке широке поле для "домахувань" перевірок та претензій пацієнтів. Без чітких та відповідно затверджених протоколів лікарі будуть, при чиємусь бажанні , постійно постійно винуватими та недолугими. Та, окрім того, нести різного виду відповідальність. І докажи при цьому що ти не цап-відбувайло.
Виталий Олегович

Повідомлення Виталий Олегович » 12 липня 2018, 21:44

Не буде ладу, поки не буде єдиного галузевого/фахового стандарту для всієї країни. У нас є грамотні лікарі, асоціації, спільноти. Чому не вирішити це питання? Чому не затвердити національний стандарт?
Відповісти

Повернутись до “Медична реформа в Україні”