У. Супрун vs туберкульоз. Анкета замість флюорографії. Сімейник призначатиме протитуберкульозне лікування? Обговорюємо!

Відповісти
Professor Moriarty

У. Супрун vs туберкульоз. Анкета замість флюорографії. Сімейник призначатиме протитуберкульозне лікування? Обговорюємо!

Повідомлення Professor Moriarty » 24 березня 2018, 09:30

Шановне панство, фейсбук знову гуде з приводу нового посту У. Супрун про флюшку:

"У нашій роботі запровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. А разом із ними й міфів, породжених совєтською системою охорони здоров’я. Одним із них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз.

По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

По-друге, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти - пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення.

Це є одними з причин, чому туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало. Як наслідок - Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей кожного дня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки.

У Операційному керівництві з активного скринінгу на туберкульоз ВООЗ радить застосовувати включає систематичний скринінг серед груп високого ризику (http://www.who.int/…/publications/2015/ ... _guide/en/).

В цивілізованих країнах це виглядає так:

- На огляді в сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання.

- Якщо лікар бачить потребу - він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години й пацієнт зможе почати лікуватися.

В комплексі зі змінами на первинній ланці та запровадженням доказових практик у лікування туберкульозу, ми зможемо краще контролювати туберкульоз, вчасно виявляти хворобу та успішніше її лікувати."

Що ж, моя точка зору полягає в наступному. Одразу хочу зауважити, що я активно проти флюорографії - я за обзорну рентгенографію ОГК виключно. Щорічно. А тепер з двох зол. Анкета чи флюшка? Обидва необхідні в комплексі, якщо немає інших варіантів. Хочу наголосити, що цінність рентгенографічного методу обстеження грудної клітки полягає не тільки у виявленні каверни 10х10 см, я то, мабуть, бачить пані в.о. Окрім того ми можемо діагностувати пухлину, яка не завжди дасть в анкету кашлю або мокротиння або підвищення температури. Ми побачимо границі серця, крупних судин, стан бронхіального дерева, повітряність легень, малюнок тощо. Зупинятися тільки на ТБ дуже недальноглядно як на мене, прив'язуючи флюшку в одну точку. Так, флюшка не покаже цілісної картини, саме тому я за обзорну ОГК. Заради інтересу перепитався в декількох різних фтизіатрів, жоден з них не сказав, зашибісь, гарна ідея всіх на анкету саджати.

А тепер по пунктах: "Одним із них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз." - повторюся, хіба флюшка тільки задля цього?

"По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже." - а анкета виявить навіть момент інфікування? У кожної людини в легенях є мікобактерія, але не кожен хворіє на туберкульоз, так що можете спати спокійно.

"По-друге, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти - пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення." - оминули маргіналів - оминемо і нормальних? це речення пані в.о. в моєму розумінні читається як на захист флюшки, як з прикрістю каже, що флюшка оминає уразливих. Тобто потрібна?

"ВООЗ радить скринінг серед груп високого ризику." - Ок. А хіба страна з епідемією туберкульозу не в групі високого ризику? Ми усією країною в групі.

"Це є одними з причин, чому туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало." - от саме через гіподіагностику в нас така ситуація, а прибирати доволі дієвий спосіб скринінгу якнайменш ... тут матюк.

"- На огляді в сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання.

- Якщо лікар бачить потребу - він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години й пацієнт зможе почати лікуватися.

В комплексі зі змінами на первинній ланці та запровадженням доказових практик у лікування туберкульозу, ми зможемо краще контролювати туберкульоз, вчасно виявляти хворобу та успішніше її лікувати." - це шо за стратегія???????? :o анкета надає більше інформації та дозволяє визначити можливість захворювання? А може хоча б аускультацію провести? Ну ладно, це само собою розуміється і пропущено через це. Ок. Аналіз мокротиння через 2 години? Супер, а де таке роблять? І якого біса пацієнт здає мокроту у сімейного лікаря? А сімейник знає, як правильно збирати мокротиння? А потім сімейник сам аналіз зробить? Чи в нього в сільській амбулаторії буде все і всі необхідні для дослідження мокротиння? Далі більше. Вдумайтеся!

" Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години й пацієнт зможе почати лікуватися" ШО??? :!: Сімейник призначає протитуберкульозне лікування на основі аналізу мокротиння??? ШО??? :shock: ... ... ... (матюк).

Колеги, поправте мене, де я не правий, доповніть, може що пропустив, але я в розпачі!!! :twisted: Що взагалі скажете з цього приводу?
Скучили за мною?
Анна

Re: У. Супрун vs туберкульоз. Анкета замість флюорографії. Сімейник призначатиме протитуберкульозне лікування? Обговорює

Повідомлення Анна » 24 березня 2018, 12:07

Это такой своеобразный подарок ко всемирному дню борьбы с туберкулезом)
Откровенный бред! Ну как так можно? Просто нет слов. А что последует за анкетированием?
Семейникам и так работы хватает, больные тубекулезом никому не нужны. Флюшку невозможно заменить!
Chamomile

Re: У. Супрун vs туберкульоз. Анкета замість флюорографії. Сімейник призначатиме протитуберкульозне лікування? Обговорює

Повідомлення Chamomile » 24 березня 2018, 12:52

А мокроту на КУБ в первую очередь и сдают на первичке, и уже положительный анализ, является прямым показанием к направлению к фтизиатру!!! И семейный врач у нас в Украине НЕ НАЗНАЧАЕТ противотуберкулезное лечение!!!!
Адміністратор
Администратор

Повідомлення Адміністратор » 24 березня 2018, 13:22

- Вы кашляете?
- Нет.
- У Вас поднимается температура?
- Та хз, вроде нет.
- Здоров. Следующий.

То есть вот так у нас будет происходить искоренение туберкулеза?
З повагою, Адміністратор
Анна

Повідомлення Анна » 24 березня 2018, 19:44

Chamomile писав:
24 березня 2018, 12:52
И семейный врач у нас в Украине НЕ НАЗНАЧАЕТ противотуберкулезное лечение!!!!
Ага, только сейчас они так активно взялись за семейников, приглашают их на тренинги, проводят тренинги онлайн, так что в скором времени, если не назначать, то уж контролировать точно, буду именно они
Олег Груша

Повідомлення Олег Груша » 24 березня 2018, 21:02

Самое главное, что эта информация "идет в народ", а народ принимает это как руководство к действию.У врача юридически нет оснований для следующего шага.Эксперты-ученые молчат.В итоге хаос.Юридически- это сугубо личное мнение человека при должности на уровне ФБ.
Адміністратор
Администратор

Повідомлення Адміністратор » 24 березня 2018, 21:15

Олег Груша писав:
24 березня 2018, 21:02
Самое главное, что эта информация "идет в народ", а народ принимает это как руководство к действию.У врача юридически нет оснований для следующего шага.Эксперты-ученые молчат.В итоге хаос.Юридически- это сугубо личное мнение человека при должности на уровне ФБ.
Никто не должен воспринимать это как посыл к действию. Для этого есть законодательные акты. Юридически - согласен, но ведь это пост и.о., правда?
З повагою, Адміністратор
Відповісти

Повернутись до “Пульмонологія та фтизіатрія”