Держава оплатить лікування у приватних клініках

Відповісти
Виталий Валерьевич

Держава оплатить лікування у приватних клініках

Повідомлення Виталий Валерьевич » 27 червня 2018, 10:14

Саме так заявив на своїй сторінці facebook заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

Він наголосив, що Національна служба здоров'я України (НСЗУ) підписала перші 12 договорів з приватними закладами, а це значить, що держава вперше оплатить лікування пацієнтів у приватній клініці чи лікаря-ФОП. Вони надаватимуть послуги первинної медичної допомоги своїм пацієнтам.

П. Ковтонюк зазначив, що днями НСЗУ оприлюднить договори з цими закладами, але заздалегідь зробив такий спойлер:

"Маємо 5 лікарів-ФОП, заводську поліклініку та приватні клініки. Географія приємно вражає: Київ, Харків, Житомир, Дніпро. І що більш цінно, невеликі міста - Нова Каховка (Херсонська обл.), Кролевець (Сумська обл.), Мирноград (Донецька обл.), Світловодськ (Кіровоградська обл.), Христинівка (Черкаська обл.), Бершадь (Вінницька обл.). І навіть є одне село - Слобідка, Львівської області.

Коли ми говорили про таку можливість рік тому, нам закидали, що приватним закладам невигідно буде працювати за тарифами НСЗУ. В реальності уже в першу хвилю отримали більше 20 заяв і від лікарів-ФОП, і від клінік. Водночас, учора ми перейшли відмітку у 10 млн декларацій, які українці підписали зі своїми сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами. Зміни відбуваються дуже швидко. Але не для нас, перфекціоністів. Ми плануємо далі нарощувати темпи".

Все ж таки приватні заклади охорони здоров'я знайшли спосіб отримання коштів? Чи це профанація?
Відповісти

Повернутись до “Медична реформа в Україні”